spitfire
QIP: 322-399-740 mail: viki.pec@centrum.cz
Pilot
QIP: 349-984-895 mail: tomas.thiele@seznam.cz
 
 

Super stroje

Vytvořeno Po 21. červen 2010, 00:28:38 CEST | Poslední změna Út 22. červen 2010, 23:02:39 CEST
Motorový větroň Motorspatz
Polomaketa německého větroně Motorspatz osazený elektromotorem SPEED 600 8,4V poháněný 8 článkem o kapacitě 5000 mAh. Letadlo vyniká krásným realisticikým letem a při vypnutí motoru přechází do pomalého klouzavého letu. V termice je jako doma a přistání jde samo bez větších zásahů do řízení. V letadle je umístěna figurka majitele letadla, kterou si sám majitel po nocích vyřezal.
Rozpětí: 4,8 m délka 2,7 m hmotnost:1,5 kg. V letadle je 12 serv.
GeeBee (EPP)
Model z EPP.

Rozpeti 45 mm a délka 35mm. Doba letu asi tak 20 s podle síly větru a síly ruky, palivo nepotřebuje .... pozn. webm. takže kluzák!!! RC souprava min 12kan, doporučený motor kolem 3,5 ccm - 50 ccm. Zatahovací 26 kolovy podvozek, DIGI serva s kovovými převody a kuličkovými ložisky 26 ks s 19 kg tahem. Co dodat. Prostě je to dravec ve své třídě !!!! ........... naprostá spokojenost.
Piper Super CUB s plováky
Letadlo na spalovací pohon (maketově ukrytý v trupu) sice nevypadá jako vhodné k naučení, ale opak je pravdou. Krásně proniká proti větru, ale musí se trochu rychleji hodit, aby nabralo dostatečnou rychlost pro vztlak pod křídly. Při slabém hodu padá do vývrtky!!! V letadle není dostatek místa pro původní nádřž, proto byly k letadlu přidělané maketové plováky, které jsou naplněné palivem pro delší dobu letu. S plně natankovaným letadlem se doba letu pohybuje kolem 5 sekund. Záleží na síle větru a zkušenostech pilota. Letadlo kásně přistává na vodě a sněhu. Na trávě to také jde, ale chce to trochu více zručnosti. V případě špatného přistání je oprava hotová za pár sekund. Stačí sekunďák a po dotankování může zase letadlo letět!!!
Materiál letadla: balsa a překližka. Rozpětí: 200 mm Délka:180 mm Motor: Junoir 2 ccm Ovládané funkce: motor, výškovka, směrovka, křidélka, klapky, poziční světla, shoz parašutistů.
Extra 330 S
Dolnoplošník celodřevěné konstrukce s OS Max motorem na 8,5 ccm. Ledadlo ač je plnohodnotý akrobat zvládající všechny prvky vrcholné akrobacie je nesmírně pohodový a dá se použít jako cvičný model. Samozřejmě pod dohledem zkušenějšího pilota, který naučí tu správnou techniku hodu, letu i přistání. Letadlo by se hodilo i jako vlečná pro větroně, ale bohužel zatím nikdo nemá větroně.
Rozpětí 1500 mm, délka 1200 mm, hmotnost 78g. Ovládán je motor, křidélka, klapky, směrovka, výškovka, kouřové zařízení, poziční světla, zatahování podvozku, vlečné lanko.